Komora BIO-ISO do transportu pacjentów zakaźnych w atmosferze podciśnienia

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 3 dni
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 27 000,00 zł 27000.00
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
Cena netto: 25 000,00 zł
bez 8% VAT i kosztów dostawy
ilość szt.
Zyskujesz 2 700 pkt [?]
dodaj do przechowalni

Opis

Komora do transportu pacjentów zakaźnych HERMETYCZNA

O producencie i rozwoju produktu

Komora do transportu pacjentów zakaźnych BIO-ISO jest produkowana przez francuską firmę CIR MEDICAL - od około 40 lat produkującej na terenie Francji wyroby medyczne, w których wykorzystywane jest podciśnienie i nadciśnienie.

Komora do transportu pacjentów zakaźnych BIO-ISO jest kolejną w ciągu wielu lat wersją komory. Na obecną konstrukcję komory do transportu pacjentów zakaźnych BIO-ISO miała wpływ między innymi epidemia spowodowana wirusem ebola, która miała miejsce kilka lat temu we Francji. Komora do transportu pacjentów zakaźnych jest podstawowym urządzeniem do transportu chorych we Francji stosowanym przez wszystkie służby. Komory te są użytkowane także w wielu krajach świata.

Informacje użytkowo-techniczne dotyczące komory do transportu pacjentów zakaźnych BIO-ISO

Wielokrotne użycie i odkażanie:

Komora do transportu pacjentów zakaźnych BIO-ISO jest przeznaczona do kontaktu drobnoustrojami chorobotwórczymi. Komora do transportu pacjentów zakaźnych BIO-ISO jest przeznaczona do wielokrotnego użytku i przeznaczona do odkażania. Komora do transportu pacjentów zakaźnych BIO-ISO jest pozbawiona (poza filtrami i pianką) elementów które nie nadają się do odkażenia ze względu na splot (tkaniny), powierzchnię (rzepy), skomplikowaną konstrukcję (zamki metalowe).

Uzbrajanie komory do transportu pacjentów zakaźnych BIO-ISO:

Uzbrojona, zamknięta komora do transportu pacjentów zakaźnych BIO-ISO wygląda jak niżej:

 

komora do transportu pacjentów zakaźnych BIO-ISO hermetyczna

Uzbrojenia komory do transportu pacjentów zakaźnych dokonuje się przed wyjazdem ambulansu/sanitarki. Uzbrojenie komory do transportu pacjentów zakaźnych BIO-ISO jest proste i obejmuje:

1) rozłożenie komory:  komora do transportu chorych zakaźnie jest konstrukcyjnie rozpięta na lekkich nierdzewnych łukach, które są na stałe zatopione wewnątrz folii poliuretanowej.  Komorę należy ustabilizować poprzecznymi prętami.

Komora nie wykorzystuje do podtrzymania wieka równowagi podciśnienia i nadciśnienia.

2) założenie rękawic na porty: komora do transportu pacjentów chorych zakaźnie BIO-ISO ma tylko dwa porty do kontaktu z zamkniętym w komorze pacjentem i są one umieszczone tylko po jednej stronie. To jest komora do transportu w ambulansie, a w tym pojeździe jest dostęp do pacjenta tylko z jednej strony. Z drugiej jest ściana. To jest komora do transportu pacjenta zakaźnego - im mniej portów, tym większe bezpieczeństwo. Jak widać na zdjęciu w komorze BIO-ISO wykorzystano długie rękawice spełniające normy do pracy ze skażeniami. Są to rękawice wielorazowego użytku przeznaczone do odkażania.

3) założenie filtrów - założenia i wymiany filtrów dokonuje użytkownik

4) doprowadzenie przewodów sprzętu medycznego przez porty - wykonuje użytkownik

Tak uzbrojoną komorę mocuje się do noszy ambulansu 2 pasami pokrytymi elastomerem termoplastycznym - pasy są dostarczane w zestawie komory.

Komora do transportu chorych zakaźnie BIO-ISO nie ma własnych noszy. Jeśli zachodzi konieczność zniesienia pacjenta należy wykorzystać nosze ambulansu lub materac próżniowy, najlepiej z polichlorku winylu lub poliuretanu. Przy wyborze materaca próżniowego należy pamiętać, że powinien mieć on wymiary ok. 220 x 110 cm, jak materac próżniowy pokazany na zdjęciu. Spód komory do transportu pacjentów zakaźnych ma wymiary 206 x 75 cm.

komora do transportu pacjentów zakaźnych BIO-ISO

Transport pacjenta w komorze do transportu pacjentów zakaźnych BIO-ISO.

Jak powiedziano wyżej, w komorze do transportu pacjentów chorych zakaźnie BIO-ISO do podtrzymania kopuły komory nie jest wykorzystywana równowaga ciśnień. Górna część komory po rozpięciu zamka całkowicie się odchyla, tak jak to widać na zdjęciu niżej:

komora do transportu pacjentów zakaźnych BIO-ISO

Ma to podstawowe znaczenie w transporcie osób w podeszłym wieku, osób z ograniczeniami ruchowymi. Górna część komory jest zupełnie przejrzysta, co nie tylko pozwala na ciągły monitoring pacjenta, ale też zmniejsza doznania lękowe związane z zamknięciem.

Pacjent w komorze to transportu osób chorych zakaźnie BIO-ISO jest stabilizowany 3 pasami z zamkami z tworzywa. Opis pasów niżej.

Po zapięciu zamka komory do transportu pacjentów chorych zakaźnie BIO-ISO jest hermetyczna - pacjent oddycha filtrowanym powietrzem dostarczanym do wnętrza za pomocą sprężarki. Sprężarka zapewnia całkowitą wymianę powietrza w komorze po 10 minutach. Powietrze wychodzące z komory jest filtrowane. Pracująca sprężarka utrzymuje w komorze lekkie podciśnienie co jest zalecanym rozwiązaniem na wypadek wahania ciśnień.

Utrzymanie komory do transportu pacjentów zakaźnych BIO-ISO

Po zakończonym transporcie należy komorę oczyścić, umyć/odkazić zgodnie z przewidzianymi procedurami krajowymi.

Należy użyte filtry zutylizować i założyć nowe.

Jeśli porty na sprzęt medyczny nie były używane piankę można odkazić. Jeśli były używane starą należy zutylizować i założyć nową.

Suchą komorę należy składować w stanie złożonym w torbie transportowej.

Komora do transportu pacjentów zakaźnych BIO-ISO wymaga przeglądu po 5 latach.

Specyfikacja użytych materiałów i podzespołów:

Folia: poliuretan o grubości 300 mikronów przeznaczony do odkażania

Zamek: zamek typu suwak gazoszczelny i wodoszczelny przeznaczony do odkażania

Rękawice:

Rękawice zastosowane w komorze BIO-ISO są rękawicami wielorazowego użytku. Przeznaczone do odkażania. Zastosowane rękawice są wykonane z neoprenu. Są to rękawice produkowane przez producenta zewnętrznego do kontaktu ze skażeniami. Są oznakowane znakiem CE z numerem jednostki notyfikowanej 0333 na zgodność z dyrektywą 89/686/EWG dotyczącą środków ochrony indywidualnej. Jest to dyrektywa dotycząca sprzętu określanego w Polsce jako sprzęt bhp. Rękawice neoprenowe spełniając wymagania poniższych norm są przeznaczone do pracy w zagrożeniach jak poniżej:

  • PN-EN 374: Rękawice chroniące przed substancjami chemicznymi i mikroorganizamami

  • PN-EN 388: Rękawice chroniące przed zagrożeniem mechanicznym

  • PN-EN 421: Rękawice ochronne przed promieniowaniem jonizującym i skażeniami promieniotwórczymi.

 

Filtry klasy P3

Zastosowane filtry klasy P3 są umieszczone w newralgicznych miejscach i filtrują zarówno powietrze zewnętrzne tłoczone do komory przez sprężarkę, jak i powietrze wychodzące z komory. Zastosowane filtry spełniają następujące normy:

  • normę dla filtrów do sprzętu ze wspomaganiami przepływu powietrza PN-EN 12942,
  • normę dla filtrów do sprzętu z wymuszonym przepływem powietrza PN-EN 12941
  • normę dla filtrów do sprzętu do ochrony układu oddechowego PN-EN 143:2000.

Pasy:

Pasy zastosowane w komorze do transportu pacjentów chorych zakaźnie BIO-ISO są wykonane w technologii powlekania pasa obustronnie elastomerem termoplastycznym. Są zaopatrzone w klamry z tworzywa. Całość nadaje się do łatwego odkażenia.

 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklepy internetowe AZ.pl