Komora BIO-ISO do transportu pacjentów zakaźnych w atmosferze podciśnienia

Dostępność: dostępny na zamówienie
Wysyłka w: 60 dni
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 27 000,00 zł 27000.00
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
Cena netto: 25 000,00 zł
bez 8% VAT i kosztów dostawy
ilość szt.
Zyskujesz 2 700 pkt [?]
dodaj do przechowalni

Opis

Komora do transportu pacjentów zakaźnych HERMETYCZNA

Jaka powinna być komora do transportu pacjentów zakaźnych?

A) maksymalnie szczelna

B) maksymalnie prosta w montażu

c) maksymalnie poddająca się dezynfekcji

To są sprawy oczywiste i cele te są różnie osiągane przez różnych producentów.

CIR MEDICAL, producent z Francji, którego komory do transportu pacjentów zakaźnych sprzedajemy od ok. 2012 r przeszedł szybką ewolucję jeśli chodzi o konstrukcję komór do transportu osób chorych i skażonych.

 

Trochę historii wojskowości

Dlaczego chorych i skażonych? Komory transportowe wywodzą się z wojska i oryginalnie były przeznaczone do transportu po użyciu broni masowego rażenia, a więc chorych lub skażonych lub w skażonym środowisku.

Trochę o poprzedniej epidemii

Dużym wyzwaniem dla konstrukcji komór do transportu chorych zakaźnie była epidemia wirusa ebola, która ostatecznie do nas nie dotarła. Dotarła jednak do Francji, gdzie CIR MEDICAL konstruuje i produkuje komory sprzedawane na całym świecie.

W związku z dużym zapotrzebowaniem na komory do stosowania cywilnego CIR MEDICAL stworzył komorę do transportu chorych zakaźnie ambulansem, zrezygnował z rękawic po obu stronach (bo w ambulansie dostęp do pacjenta jest tylko z jednej strony), zrezygnował z silnika wytwarzającego nadciśnienie (bo podnosiło to znacznie cenę komory), za to zamienił kombinację filtrów P3/HEPA wyłącznie na filtry P3.

Co zatem takiego oferuje użytkownikom komora do transportu pacjentów zakaźnych BIO-ISO?

Oferuje wysoki poziom bezpieczeństwa. Po zamknięciu gazoszczelnego zamka nie ma wymiany gazowej pomiędzy wnętrzem komory, a środowiskiem zewnętrznym. Pacjent oddycha powietrzem dostarczanym przez sprężarkę, filtrowanym na wlocie i na wylocie. Dodatkowym zabezpieczeniem jest podciśnienie wytwarzane przez tę samą sprężarkę.

Użytkowanie komory do transportu pacjentów zakaźnych nie wymaga stosowania dodatkowych doszczelnień ze strony użytkownika.

Uzbrajanie komory do transportu pacjentów zakaźnych BIO-ISO:

Uzbrojona, zamknięta komora do transportu pacjentów zakaźnych BIO-ISO wygląda jak niżej:

 

komora do transportu pacjentów zakaźnych BIO-ISO hermetyczna

Uzbrojenia komory do transportu pacjentów zakaźnych dokonuje się przed wyjazdem ambulansu/sanitarki. Uzbrojenie komory do transportu pacjentów zakaźnych BIO-ISO jest proste i obejmuje:

1) rozłożenie komory:  komora do transportu chorych zakaźnie jest konstrukcyjnie rozpięta na lekkich nierdzewnych łukach, które są na stałe zatopione wewnątrz folii poliuretanowej.  Komorę należy ustabilizować poprzecznymi prętami.

2) założenie rękawic na porty: komora do transportu pacjentów chorych zakaźnie BIO-ISO ma tylko dwa porty do kontaktu z zamkniętym w komorze pacjentem i są one umieszczone tylko po jednej stronie. To jest komora do transportu w ambulansie, a w tym pojeździe jest dostęp do pacjenta tylko z jednej strony. Z drugiej jest ściana. To jest komora do transportu pacjenta zakaźnego - im mniej portów, tym większe bezpieczeństwo. Jak widać na zdjęciu w komorze BIO-ISO wykorzystano długie rękawice spełniające normy do pracy ze skażeniami. Są to rękawice wielorazowego użytku przeznaczone do odkażania.

3) założenie filtrów - założenia i wymiany filtrów dokonuje użytkownik

4) doprowadzenie przewodów sprzętu medycznego przez porty - wykonuje użytkownik

Tak uzbrojoną komorę mocuje się do noszy ambulansu 2 pasami pokrytymi elastomerem termoplastycznym - pasy są dostarczane w zestawie komory. Dodatkowo dostarczane są miękkie nosze transportowe.

Wielokrotne użycie i odkażanie:

Komora do transportu pacjentów zakaźnych BIO-ISO jest przeznaczona do kontaktu drobnoustrojami chorobotwórczymi. Komora do transportu pacjentów zakaźnych BIO-ISO jest przeznaczona do wielokrotnego użytku i przeznaczona do odkażania. Komora do transportu pacjentów zakaźnych BIO-ISO nie zawiera elementów (poza filtrami i pianką) elementów które nie nadają się do odkażenia ze względu na splot (tkaniny), powierzchnię (rzepy), skomplikowaną konstrukcję (zamki metalowe).

 

Transport pacjenta w komorze do transportu pacjentów zakaźnych BIO-ISO.

Górna część komory po rozpięciu zamka całkowicie się odchyla, tak jak to widać na zdjęciu niżej:

komora do transportu pacjentów zakaźnych BIO-ISO

Ma to podstawowe znaczenie w transporcie osób w podeszłym wieku, osób z ograniczeniami ruchowymi. Górna część komory jest zupełnie przejrzysta, co nie tylko pozwala na ciągły monitoring pacjenta, ale też zmniejsza doznania lękowe związane z zamknięciem.

Pacjent w komorze to transportu osób chorych zakaźnie BIO-ISO jest stabilizowany 3 pasami z zamkami z tworzywa. Opis pasów niżej.

Po zapięciu zamka komory do transportu pacjentów chorych zakaźnie BIO-ISO jest hermetyczna - pacjent oddycha filtrowanym powietrzem dostarczanym do wnętrza za pomocą sprężarki. Sprężarka zapewnia całkowitą wymianę powietrza w komorze po 10 minutach. Powietrze wychodzące z komory jest filtrowane. Pracująca sprężarka utrzymuje w komorze lekkie podciśnienie co jest zalecanym rozwiązaniem na wypadek wahania ciśnień.

Utrzymanie komory do transportu pacjentów zakaźnych BIO-ISO

Po zakończonym transporcie należy komorę oczyścić, umyć/odkazić zgodnie z przewidzianymi procedurami krajowymi.

Należy użyte filtry zutylizować i założyć nowe.

Jeśli porty na sprzęt medyczny nie były używane piankę można odkazić. Jeśli były używane starą należy zutylizować i założyć nową.

Suchą komorę należy składować w stanie złożonym w torbie transportowej.

Specyfikacja użytych materiałów i podzespołów:

Folia: poliuretan o grubości 300 mikronów przeznaczony do odkażania

Zamek: zamek typu suwak gazoszczelny i wodoszczelny przeznaczony do odkażania

Rękawice:

Rękawice zastosowane w komorze BIO-ISO są rękawicami wielorazowego użytku. Przeznaczone do odkażania. Są to rękawice produkowane do kontaktu ze skażeniami. Są oznakowane znakiem CE z numerem jednostki notyfikowanej 0333 na zgodność z dyrektywą 89/686/EWG dotyczącą środków ochrony indywidualnej. Jest to dyrektywa dotycząca sprzętu określanego w Polsce jako sprzęt bhp. Rękawice neoprenowe spełniając wymagania poniższych norm są przeznaczone do pracy w zagrożeniach jak poniżej:

  • PN-EN 374: Rękawice chroniące przed substancjami chemicznymi i mikroorganizamami

  • PN-EN 388: Rękawice chroniące przed zagrożeniem mechanicznym

  • PN-EN 421: Rękawice ochronne przed promieniowaniem jonizującym i skażeniami promieniotwórczymi.

Filtry klasy P3

Zastosowane filtry klasy P3 są umieszczone w newralgicznych miejscach i filtrują zarówno powietrze zewnętrzne tłoczone do komory przez sprężarkę, jak i powietrze wychodzące z komory. Zastosowane filtry spełniają następujące normy:

  • normę dla filtrów do sprzętu ze wspomaganiami przepływu powietrza PN-EN 12942,
  • normę dla filtrów do sprzętu z wymuszonym przepływem powietrza PN-EN 12941
  • normę dla filtrów do sprzętu do ochrony układu oddechowego PN-EN 143:2000.

Pasy:

Pasy zastosowane w komorze do transportu pacjentów chorych zakaźnie BIO-ISO są wykonane w technologii powlekania pasa obustronnie elastomerem termoplastycznym. Są zaopatrzone w klamry z tworzywa. Całość nadaje się do łatwego odkażenia.

 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklepy internetowe AZ.pl