Produkt dnia

Zestaw szyn próżniowych wodoodpornych SKORPION 6700

Dostępność: brak towaru
Cena: 1 320,00 zł 1320.00
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
Cena netto: 1 222,22 zł
bez 8% VAT i kosztów dostawy
ilość szt.
Zyskujesz 130 pkt [?]
dodaj do przechowalni

Opis

Zestaw 3 szyn próżniowych wodoodpornych, pompka próżniowa,  torba transportowa

Szyny próżniowe SKORPION są stosowane w ratownictwie medycznym i przedmedycznym. Ze względu na takie cechy jak:

 • wodoodporność,
 • możliwość stosowania w bardzo szerokim zakresie temperatur od - 40 stopni Celsjusza do + 60 stopni Celsjusza
 • gładką powierzchnię ułatwiającą mycie i odkażanie
 • bardzo dobrą testowaną fabrycznie szczelność, która umożliwia profesjonalne unieruchomienie
 • zawór który zamyka się i otwiera przy przekręceniu tylko o 1/4 obrotu
 • lekkość i nowocześnie skonstruowane pasy mocujące

szyny próżniowe SKORPION (nr katalogowy 60070) od lat są wykorzystywane przez pogotowie ratunkowe, straż pożarną, wodne ochotnicze pogotowie ratunkowe. Są znakomitym trwałym wyrobem z 3 letnią gwarancją producenta na szyny.

Szyny próżniowe SKORPION są wykonane w odmienny sposób niż większość pozostałych szyn próżniowych oferowanych na rynku polskim. Zwiększa to ich trwałość, niezawodność i czas użytkowania.

 

 

Zasada działania szyn próżniowych SKORPION

Szyny próżniowe SKORPION są wykonane ze zgrzewanej folii PVC wypełnionej granulatem z tworzywa sztucznego. Po odpompowaniu powietrza przez zawór o 1/4 obrotu następuje zbicie granulatu wypełniającego szynę próżniową SKORPION. Szyna próżniowa twardnieje i unieruchamia kończynę.

Unieruchomienie kończyn szyną próżniową SKORPION jest unieruchomieniem profesjonalnym. Szyny próżniowe SKORPION są produkowane na zaawansowanym technologicznie rynku francuskim. Są przeznaczone do stosowania w ratownictwie medycznym i pierwszej pomocy przedmedycznej.

Szyny próżniowe SKORPION są wypełnione wystarczającą ilością granulatu i tak skonstruowane, aby były lekkie, nadawały się do transportu pacjenta i diagnostyki pacjenta. Szyny próżniowe SKORPION są testowane w warunkach fabrycznych przed wprowadzeniem do obrotu przez 48 godzin - szyny są testowane na warunki unieruchomienia, to jest po wypompowaniu powietrza.

Na zdjęciu widzimy szynę próżniową SKORPION. Na całym obrzeżu szyny widoczny jest zgrzew - dwie warstwy folii PVC są trwale zgrzane z wykorzystaniem wysokiej częstotliwości.

Pasy stabilizujące mają unikalną konstrukcję zabezpieczającą szynę przed rozerwaniem. Pasy stabilizujące nie są przyszyte do samej szyny, a do jest wzmocnionych brzegów. Zmieniona konstrukcja pasa sprawia, że są one zaciągane. Szyny próżniowe SKORPION są wyposażone w pasy rzepowe (na zdjęciu opisane jako Polypro). Pasy są również zgrzewane.

szyna próżniowa 60070 Skórska BHP

Zestaw szyn próżniowych SKORPION 60070 zawiera:

 1. szyna próżniowa (szyna podciśnieniowa) na rękę - długość szyny 70 cm, 3 pasy mocujące zdejmowane - typ 30040
 2. szyna próżniowa (szyna podciśnieniowa) na przedramię - długość szyny 55 cm, 2 pasy mocujące zdejmowane - typ 30041
 3. szyna próżniowa (szyna podciśnieniowa) na nogę - długość szyny 114 cm, 6 pasów mocujących zdejmowanych - typ 30050
 4. pompka próżniowa typ 60040
 5. torba do transportu zestawu szyn próżniowych typ 50109
 6. instrukcja obsługi w języku polskim wraz z informacją dotyczącą odkażania
 7. kartę gwarancyjną.

 

Czym różnią się szyny próżniowe SKORPION od innych szyn próżniowych dostępnych na rynku?

 • gwarancja na szyny próżniowe 36 miesięcy: długość okresu gwarancyjnego świadczy o jakości wykonania wyrobu. Zgodnie z przepisami w okresie gwarancyjnym producent odpowiada za wady materiałowe i wady wykonania. Jeśli okres gwarancji jest długi oznacza to, że produkt jest bardzo dobrej jakości.

 • mała waga: tym,  co zaskakuje ratowników medycznych jest lekkość szyn. Szyny próżniowe SKORPION są lżejsze od innych wyrobów o tym samym przeznaczeniu, ponieważ zostały wykonane z grubej folii PVC. Folia PVC stosowana do produkcji szyn próżniowych SKORPION jest produktem posiadającym testy na wytrzymałość - nie jest to produkt wzbogacany czy uszczelniany przez samego producenta.  Szyny próżniowe wielu producentów są wykonane z tkaniny, której powierzchnia jest następnie pokrywana natryskowo warstwą PVC - są to dwa materiały o różnej elastyczności i różnie pracujące.

 • ekstremalne temperatury: szyny próżniowe SKORPION są przeznaczone do pracy w temperaturach od - 40 stopni Celsjusza do + 60 stopni Celsjusza.  Przy tym szyny próżniowe SKORPION są fabrycznie testowane na szczelność przez 48 godzin. Oznacza to, że w podanym zakresie temperatur szyna nie nabiera powietrza przez 48 godzin. zapewnia to najwyższą trwałość unieruchomienia.

 • zawór powietrza: zawór powietrza jest wykonany z wysokiej jakości tworzywa sztucznego i nie zawiera elementów metalowych. Pozwala to na stosowanie diagnostyki obrazowej w każdym zakresie. Ponadto, aby otworzyć lub zamknąć zawór wystarczy obrócić go o 1/4. 

 

Opinie o produkcie (0)

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklepy internetowe AZ.pl