Szyny próżniowe

Jesteś ratownikiem medycznym, strażakiem, ratownikiem wodnym? Potrzebujesz profesjonalnego szybkiego sprzętu medycznego do zaopatrzenia złamanych i zwichniętych kończyn? Także kończyn w skomplikowanych ułożeniach? Sprawdź nasze świetne wodoodporne szyny próżniowe, które pewnie unieruchomią kończyny.

Szyny Kramera (14 szt.) w pokrowcach i torbie

Szyny Kramera (14 szt.) w pokrowcach i torbie
Szyny Kramera (14 szt.) w pokrowcach i torbie

Szyny Kramera stanowią wyposażenie zestawu ratownictwa medycznego R1 dla straży pożarnej. Szyny Kramera służą do stabilizacji zwichnięć i złamań. Oferowany zestaw szyn Kramera składa się z 14 sztuk szyn w formie metalowej drabinki w różnych rozmiarach, które znajdują się w pokrowcach z poroflexu. Całość zestawu szyn Kramera jest zapakowana w torbę transportową z cordury, bardzo porządnie wykonaną.

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 14 dni

Cena: 568,80 zł (netto: 462,44 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.

Szyny próżniowe podciśnieniowe - zestaw 60070 SKÓRSKA BHP

Szyny próżniowe  podciśnieniowe - zestaw 60070 SKÓRSKA BHP
Szyny próżniowe podciśnieniowe - zestaw 60070 SKÓRSKA BHP

 Szyny próżniowe podciśnieniowe 60070 charakteryzuje wytrzymałość i niska waga. 3 lata gwarancji producenta.

 

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 14 dni

Cena: 1 512,00 zł (netto: 1 400,00 zł )
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
szt.

Szyny próżniowe służą do unieruchomienia kończyn górnych lub dolnych w przypadku zwichnięcia, złamania.

Szyny próżniowe mają zastosowanie w ratownictwie medycznym i przed medycznym. Posiadamy także szyny próżniowe w kolorze oliwkowym przeznaczone dla wojska.

Nazwa tego produktu "szyny próżniowe" jest dokładnym tłumaczeniem angielskiej nazwy tych szyn to jest "vaccuum splints". W Polsce używa się też nazwy "szyny podciśnieniowe". Zasada działania szyn próżniowych podciśnieniowych polega na wypompowaniu powietrza z szyny, co prowadzi do stwardnienia wypełniającego szynę granulatu. Jest to inna zasada niż w przypadku szyn pneumatycznych, które należy napompować w celu uruchomienia kończyny.

Szyna próżniowa jest rodzajem szczelnego worka wypełnionego granulatem. Szynę należy położyć na płaskiej powierzchni w celu równomiernego rozprowadzenia granulatu. Po wypompowaniu powietrza z szyny granulat zbija się w twarda masę, która wypełnia krzywizny kończyny bardzo dokładnie. Bardzo ważną sprawą jest szczelność szyny próżniowej, która powinna być testowana fabrycznie.

Szyny próżniowe są obecnie dość powszechnie stosowane. Jest to łatwy i szybki przyrząd do unieruchomienia kończyny szczególnie w przypadku skomplikowanego ułożenia kończyny po urazie. Szyny próżniowe są przeważnie produktami wielorazowego użytku. Niektóre modele szyn próżniowych podciśnieniowych są przezierne dla promieni X.

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklepy internetowe AZ.pl