O nas

Dane firmy

Sklep internetowy na domenie www.sprzet-ratownictwa-medycznego.com.pl jest własnością firmy:

SKÓRSKA BHP z siedzibą ul. Wojciechowska 7 lok. 104

20-704 Lublin

NIP 7121382688, REGON 060024258.

 

Sklep na domenie www.sprzet-ratownictwa-medycznego.com.pl jest firmowym specjalistycznym sklepem medycznym dostarczającym sprzęt medyczny z zakresu medycyny ratunkowej przeznaczony do użytku zawodowego, to jest do użytku przez ratowników medycznych, ratowników straży pożarnej, ratowników wodnych.

 

Nasza oferta

Oferta firmy jest dostępna na sklepie internetowym www.sprzet-ratownictwa-medycznego.com.pl oraz allegro i zawiera sprzęt medyczny do kwalifikowanej pierwszej pomocy realizowanej przez jednostki straży pożarnej i wodnego ochotniczego pogotowia ratunkowego.

 

Zestaw ratownictwa medycznego R1, niezależnie od tego, czy jest wykonany według wytycznych dla straży pożarnej czy według wytycznych dla wodnego ochotniczego pogotowia ratunkowego składa się z szeregu opatrunków i różnych przyrządów wprowadzonych do obrotu jako „wyrób medyczny”

 

Definicja wyrobu medycznego została podana w Ustawie o wyrobach medycznych, która implementowała unijną dyrektywę 93/42/EWG o wyrobach medycznych. Implementowała, to znaczy wprowadziła do polskiego systemu prawnego. Dyrektywa 93/42/EWG oraz dyrektywy późniejsze są dostępne w języku polskim na stronach internetowych dotyczących legislacji UE.

 

Wyroby medyczne to cała gama wyrobów do stosowania profesjonalnego i domowego wprowadzonych do obrotu, które nie są produktami leczniczymi, czyli lekami. Jest to nie tak nowe nazewnictwo, ale może budzić wątpliwości u osób, które nieszczególnie zajmują się certyfikacją i wprowadzaniem wyrobów medycznych do obrotu. Jest to wiedza bardzo specjalistyczna.

 

Torba medyczna R1 zawiera wyłącznie produkty, które są wprowadzone do obrotu jako wyroby medyczne – wyłącznie w znaczeniu, że nie może zawierać produktów wprowadzonych do obrotu jako produkt leczniczy (wyjątkiem jest tlen). Przy czym sama torba medyczna nie jest wyrobem medycznym, bo sama torba nie służy do diagnostyki ani terapii bez użycia leków. Sama torba medyczna nie wymaga żadnego certyfikatu poza przyzwoitą jakością.

 

Wyposażenie torby medycznej R1 to produkty różnych producentów wprowadzone do obrotu w większości jako wyroby medyczne. Niektóre jako wyroby medyczne jałowe (sterylne). Większość tych produktów na datę przydatności. Te daty przydatności są różne. W tej chwili większość wyrobów medycznych służących do wyposażenia torby R1 ma około 5 lat przydatności fabrycznie poza nielicznymi wyjątkami, na przykład:

  • sól fizjologiczna 0,9% NaCl – 3 lata

  • rękawice nitrylowe – 2 – 3 lata w zależności od producenta.

Wyroby medyczne są produkowane w dużych partiach, w znaczącej większości są importowane w związku z brakiem krajowej produkcji do magazynów w Zachodniej Europie. Realnie produkty z 5 letnią fabryczną datą przydatności na magazynie firmy SKÓRSKA BHP mają około. 4 – 4,5 roku przydatności.

Wyrób medyczny ma określony sposób oznakowania, na którym jest data przydatności. Data produkcji obecnie nie jest wymagana zgodnie z prawem. Mają naniesioną partię produkcyjną (tak zwany LOT). Wyroby medyczne mają określone przez producenta (wytwórcę wyrobu medycznego) przeznaczenie. Wyroby medycznego podlegają procedurze wycofania z obrotu.

Wszystko powyżej jest odpowiedzią na pytanie często zadawane: jakim termin przydatności ma torba medyczna R1? Nie ma jednego terminu przydatności, bo gdyby dać termin przydatności na całość to musiałby być on dostosowany do wyrobu o najkrótszym czasie przydatności. Torba medyczna R1 z wyposażeniem jest składakiem. Możemy ją nazwać kompletem, zestawem, ale w sensie wprowadzenia do obrotu jest to 50 różnych wyrobów medycznych.

Sprzęt, który jest przeznaczony do użycia przez użytkownika profesjonalnego ma także inne wymagania odnośnie wprowadzenia do obrotu.

Jak już to zostało wyjaśnione powyżej, zestaw ratownictwa medycznego R1 to skomplikowany składak, w którym znajdują się produkty różnych producentów. W działalności naszej firmy po sprawdzeniu różnych modeli składania zestawów medycznych wybraliśmy drogę nie najkrótszą, ale optymalną i zapewniającą nabywcom długie terminy przydatności.

Wszystkie elementy do złożenia dowolnego zestawu z naszej oferty mamy na stanie. W przypadku otrzymania zamówienia rezerwujemy sobie 5 dni na złożenie zestawu, na wypadek, gdyby akurat czegoś zabrakło. Przy tej metodzie każde z zamówień jest realizowane z najnowszej dostawy danego produktu i nabywca otrzymuje towar z naprawdę długimi terminami przydatności.

Nam z kolei gwarantuje to szybką rotację produktów, co przy małych seriach zakupowych pozwala na utrzymanie naprawdę wysokiej jakości gotowych zestawów.

Serdecznie zapraszamy!

Załoga sklepu
Ratunkowy sprzęt medyczny - pierwsza pomoc

 

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl