Sól fizjologiczna do zestawów PSP R1 - o co chodzi?

Sól fizjologiczna do zestawów PSP R1 - o co chodzi?

sól fizjologiczna 250 ml skórska bhp

W lipcu 2013 Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej podpisał wytyczne dla ratownictwa medycznego jednostek należących do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Są to wytyczne najnowsze i obowiązujące, ale nie da się ukryć, że sprzed 5 lat.

Jeśli policzysz ile razy w tym czasie zmieniłeś/zmieniłaś telefon komórkowy, ile modeli wypadło z rynku, a ile weszło na rynek miesiąc temu i dziś w zasadzie już nie są topowe, to z solą fizjologiczną jest mniej więcej ten sam problem.

W lipcu 2013 r. sól fizjologiczna opisana w wytycznych jako:

Poz. 21: 0,9% NaCl w pojemniku plastikowym 10 ml - 5 szt.

Poz. 22: 0,9% NaCl w pojemniku plastikowym 250 ml - 2 szt.

była bez problemu dostępna.

Ale w międzyczasie okazało się, że ta powszechnie dostępna sól fizjologiczna z żółtym papierkiem to jest lek i można go sprzedawać jedynie na receptę i tylko w aptece.

Dla dostawców wyposażenia toreb R1 był to także problem, bo raczej nie mamy aptek i musieliśmy tę sól zaimportować. I wiecie co? Okazało się, że za granicą soli fizjologicznej w takich opakowaniach też nie ma. Problem był duży.

Ale ponieważ sklep SPRZĘT RATOWNICTWA MEDYCZNEGO ma rozległe kontakty międzynarodowe udało się znaleźć i zaimportować sól fizjologiczną 250 ml certyfikowaną do użytku zewnętrznego. I to jest właśnie ten produkt. LINK DO PRODUKTU

Sól fizjologiczna 250 ml

Do pozycji 18 wymienionego wykazu proponujemy dwa rozwiązania:

popularny APO: https://sprzet-ratownictwa-medycznego.com.pl/_Aparat-do-plukania-oka-z-bocznym-odplywem-APO-/92

albo importowany przez naszą firmę ACQ 409 https://sprzet-ratownictwa-medycznego.com.pl/_Aparat-do-plukania-oka-z-odplywem-bocznym-100-ml-ACQ409-z-sola-fizjologiczna-sterylna/366

Aparat do płukania oka z solą fizjologiczną

ACQ 409 dokładnie spełnia wytyczne, bo ma pojemność 100 ml (wymagana w wytycznych 150 ml +/- 50). Ma także tę zaletę, że jest to dawka jednorazowa, co zapewnia sterylność soli fizjologicznej.  100 ml butelka z solą fizjologiczną jest traktowana jako wymienny zasobnik. 

W zakresie 0,9% NaCl w pojemniku plastikowym 10 ml proponujemy 0,9% NaCl w pojemniku plastikowym 5 ml x 2 - jest to wyjście najtańsze.

Załącznik 3 do wytycznych w sprawie R1 dokładnie ma tytuł "Minimalny standard wyposażenia podmiotów KSRG w zestawy ratownictwa medycznego" i inne możliwe rozwiązania należy traktować po prostu jako więcej niż wymagane minimum.

 

sól fizjologiczna różne pojemności

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklepy internetowe AZ.pl