Komora do transportu osób w izolacji BIO-ISO

Komora do transportu osób w izolacji BIO-ISO

BIO-ISO - komora do transportu osób w izolacji

BIO-ISO to izolator transportowy zaprojektowany do transportu osób chorych zakaźnie, osób z podejrzeniem choroby zakaźnej oraz osób skażonych radiologicznie. Na przedniej części komory izolacyjnej znajdują się dwa piktogramy:

- UWAGA! skażenie biologiczne

- UWAGA! skażenie radioaktywne.

Izolator transportowy BIO-ISO produkowany jest na terenie Unii Europejskiej i ma żółty kolor ostrzegający przed skażeniem zgodnie z normami unijnymi.

izolator transportowy komora izolacyjna do transportu chorych zakaźnie BIO-ISO

Izolator transportowy BIO-ISO zapewnia bezpieczny transport osoby zakaźnej (skażonej biologicznie) i bezpieczny transport osoby skażonej radioaktywnie do miejsca leczenia.

Izolator transportowy BIO-ISO jest wykorzystywany do transportu pacjentów ambulansem i samolotem przez firmy realizujące tego typu transporty.

izolator transportowy komora izolacyjna do transportu pacjentów zakaźnych BIO ISO

Izolator transportowy BIO-ISO jest następcą izolatorów transportowych BIOBAG i BIOCELNU. Można powiedzieć, że izolator transportowy BIO-ISO jest wersją opracowaną na czas epidemii eboli i udoskonaloną po tej epidemii. Z powodu znacznego nasilenia zakażeń w trakcie epidemii eboli producent wyeliminował dodatkowe rękawice oraz filtry HEPA - zostały elementy konstrukcyjnie niezbędne, a wzmocniono elementy filtrujące powietrze. Tak powstał izolator transportowy BIO-ISO. Warto podkreślić, że BIO-ISO zawiera całą game rozwiązań technologicznie unikalnych w skali światowej.

izolator transportowy komora do transportu pacjentów zakaźnych BIO-ISO

Komora transportowa jest wyrobem medycznym wielorazowego użytku, łatwym do odkażenia z pasami mocującymi pacjenta włącznie. Komora transportowa BIO-ISO nie zawiera pasów tkanych, zamków metalowych, nici i rzepów. Hermetyczność komory izolacyjnej BIO-ISO została uzyskana na kilku poziomach:

 • łączenie wszystkich elementów składowych komory izolacyjnej zostało wykonane metodą zgrzewania z użyciem wysokiej częstotliwości - te elementy są stopione;
 • powierzchnie komory są wykonane z poliuretanu, który jest tworzywem szczelnym;
 • zastosowano mocny gazoszczelny i wodoszczelny zamek wykonany w technologii elastomerów termoplastycznych;
 • zastosowano długie rękawice, których mankiet uszczelnia komorę;
 • obieg powietrza jest zamknięty; powietrze jest zasysane z zewnątrz przez filtry powietrza klasy P3R i usuwany z wnętrza komory przez filtry P3R.

 

Po zapięciu hermetycznego zamka typu suwak nie ma wymiany gazowej pomiędzy komorą a otoczeniem. Jedyne powietrze, które dostaje się do komory, to powietrze zasysane sprężarką przez filtry. Tego typu konstrukcja zdecydowanie podnosi bezpieczeństwo personelu medycznego oraz personelu ratowniczego.

Oferowane przez firmę SKÓRSKA BHP we współpracy z firmą FULL-MED sp. z o.o. izolatory transportowe BIO-ISO oraz poprzednie wersje tych komór izolacyjnych były wykorzystywane do transportu osób zakaźnych, transportu osób z podejrzeniem choroby nieznanego pochodzenia, transportu osób skażonych radioaktywnie przez wiele lat poprzedzających epidemię koronawirusa. Jak wspomniano, na ostateczny kształt izolatora transportowego BIO-ISO wpłynęła epidemia eboli. Izolatory transportowe BIO-ISO są wykorzystywane do transportu osób chorych zakaźnie we Francji, Hiszpanii i wielu innych krajach świata.

Specyfikacja użytych materiałów i podzespołów:

 • Folia: poliuretan o grubości 300 mikronów przeznaczony do odkażania
 • Zamek: zamek typu suwak gazoszczelny i wodoszczelny przeznaczony do odkażania
 • Rękawice:
  • Rękawice zastosowane w komorze BIO-ISO są rękawicami wielorazowego użytku. Przeznaczone do odkażania. Są to rękawice produkowane do kontaktu ze skażeniami. Są oznakowane znakiem CE z numerem jednostki notyfikowanej 0333 na zgodność z dyrektywą 89/686/EWG dotyczącą środków ochrony indywidualnej. Jest to dyrektywa dotycząca sprzętu określanego w Polsce jako sprzęt bhp. Rękawice neoprenowe spełniając wymagania poniższych norm są przeznaczone do pracy w zagrożeniach jak poniżej:
  • PN-EN 374: Rękawice chroniące przed substancjami chemicznymi i mikroorganizamami

  • PN-EN 388: Rękawice chroniące przed zagrożeniem mechanicznym

  • PN-EN 421: Rękawice ochronne przed promieniowaniem jonizującym i skażeniami promieniotwórczymi.

  • Filtry klasy P3
 • Zastosowane filtry klasy P3 są umieszczone w newralgicznych miejscach i filtrują zarówno powietrze zewnętrzne tłoczone do komory przez sprężarkę, jak i powietrze wychodzące z komory. Zastosowane filtry spełniają następujące normy:
  • normę dla filtrów do sprzętu ze wspomaganiami przepływu powietrza PN-EN 12942,
  • normę dla filtrów do sprzętu z wymuszonym przepływem powietrza PN-EN 12941
  • normę dla filtrów do sprzętu do ochrony układu oddechowego PN-EN 143:2000.
 • Pasy:
  • Pasy zastosowane w komorze do transportu pacjentów chorych zakaźnie BIO-ISO są wykonane w technologii powlekania pasa obustronnie elastomerem termoplastycznym. Są zaopatrzone w klamry z tworzywa. Całość nadaje się do łatwego odkażenia.

 

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklepy internetowe AZ.pl