Kołnierze ortopedyczne ratownicze regulowane dla dorosłych i dzieci

Kołnierze ortopedyczne ratownicze regulowane dla dorosłych i dzieci

Regulowane jednoczęściowe kołnierze ratownicze dla dorosłych i dzieci

Unieruchomienie kręgosłupa szyjnego to działanie, które wykonuje się w celu ochrony tego odcinka kręgosłupa przed urazami wtórnymi w czasie transportu lub ewakuacji.

 

Kołnierz ortopedyczny ratowniczy

Unieruchomienie kręgosłupa szyjnego wykonuje się za pomocą kołnierzy ortopedycznych specjalnie skonstruowanych dla ratownictwa medycznego. Aby unieruchomienie kręgosłupa szyjnego było wykonane prawidłowo należy dobrać odpowiedni rozmiar kołnierza ratowniczego do długości szyi pacjenta dorosłego lub dziecka.

 kołnierz ortopedyczny jednoczęściowy ratowniczy

Torby medyczne R1 dla straży pożarnej i ratownictwa wodnego są wyposażone w kołnierze szyjne (ortopedyczne) z regulacją. Regulacja oznacza, że dany kołnierz ma kilka rozmiarów. Takie rozwiązanie konstrukcyjne pozwoliło na zmniejszenie ilości sprzętu w torbie medycznej R1.

 Regulacja rozmiaru w kołnierzu ratowniczym

Kołnierz ortopedyczny ratowniczy Stifneck Select dla pacjentów dorosłych to połączenie czterech rozmiarów kołnierzy w jednym produkcie. Kołnierz ratowniczy Stifneck Select posiada blokadę, która pozwala na łatwe zablokowanie kołnierza ortopedycznego na jednej z 4 wysokości – optymalnie do długości szyi pacjenta.


Stiffneck Select jest prostym, nie wymagającym montażu jednoczęściowym przyborem. Wysoka jakość i odlane wskazówki na tylnej części kołnierza ortopedycznego ratowniczego pozwalają na łatwe dobranie prawidłowego rozmiaru przez ratownika i prawidłowe założenie kołnierza. Mechanizm blokujący zapewnia symetryczną regulację co oznacza, że kołnierz ratowniczy jest stabilnie i bezpiecznie zamocowany.

Kołnierz ortopedyczny ratowniczy Stiffneck Select zakłada się w następujący sposób

  1. Zmierz pacjenta (używając metody mierzenia palcami)

  2. Ustaw odpowiedni rozmiar

  3. Zablokuj

  4. Załóż kołnierz ortopedyczny pacjentowi

Kołnierz ortopedyczny ratowniczy Stifneck Select ma duży otwór tchawiczy umożliwiający wykonanie zaawansowanych zabiegów udrażniania dróg oddechowych oraz sprawdzanie pulsu, a także otwór w panelu tylnym pozwalającym na palpację kręgosłupa szyjnego, wentylację, drenaż i wizualizację szyi. Kołnierz ortopedyczny ratowniczy Stifneck Select jest przeznaczony do użytkowania w każdych warunkach pogodowych dzięki wtopionym zapięciom na rzep Velcro®. Kołnierz ratowniczy Stifneck Select jest pakowany na płasko w związku z czym mieści się w torbach medycznych R1. W przypadku innych toreb medycznych należy mieć na uwadze, że kołnierz ortopedyczny ratowniczy Stiffneck Select ma ok. 60 cm długości i jeśli torba jest krótsza może być konieczne nabycie torby na kołnierze ratownicze.

 

Kołnierz ratowniczy dla dziecikołnierz ratowniczy dla dzieci

Do unieruchomienia kręgosłupa szyjnego u dzieci przewidziano kołnierz ortopedyczny ratowniczy Pediatric Stifneck Select, z 3 różnymi opcjami wielkości. Kołnierz ortopedyczny ratowniczy Pediatric Stifneck Select ma też różowy pasek ułatwiający odróżnienie obu kołnierzy.


Kołnierze ortopedyczne ratownicze - diagnostyka

Kołnierze ortopedyczne ratownicze Stifneck Select nie zawierają lateksu. W zakresie diagnostyki są przepuszczalne dla promieniowania X, mogą być stosowane w czasie badań techniką rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej.

Link do kołnierzy ortopedycznych ratowniczych w naszym sklepie TUTAJ

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklepy internetowe AZ.pl