Worki silikonowe HEADSTAR

Sprzęt przeznaczony do prowadzenia ręcznej wentylacji jest kluczowym elementem wyposażenia służb medycznych, w których szeregach pracują osoby posiadające uprawnienia do jego użytkowania w sytuacjach zagrożenia życia pacjenta.

Resuscytator silikonowy Head Star

Samorozprężalne worki silikonowe Head Star zostały zaprojektowane tak, aby zarówno w szpitalach, w szczególności w nagłych i nieprzewidzianych sytuacjach, jak i w warunkach terenowych (ratownictwo), doraźnie zastąpiły nie zawsze znajdujące się w zasięgu elektryczne lub pneumatyczne respiratory, umożliwiając mechaniczną wentylację płuc.

Wyposażone w odpowiedni zawór worki silikonowe Head Star pozwalają na podłączenie systemu rezerwuaru tlenu, co jest rozwiązaniem stosowanym w procedurze wspomagania oddechu u dorosłych, dzieci oraz niemowląt. W zależności od wieku pacjenta stosuje się różne pojemności rezerwuaru tlenu. W przypadku niemowląt, których płuca są znacznie mniejsze, wykorzystuje się w procedurze wspomagania oddechu worki pediatryczne 900ml, zaś w przypadku dorosłych i starszych dzieci – modele większe o pojemności 2700ml.

Użytkowanie resuscytatora Head Star

Zasadniczo, sposób użytkowania, konserwacji oraz utylizacji samorozprężalnych worków silikonowych jest szczegółowo opisany w załączonej do produktu instrukcji, którą zawsze należy zachować. Fundamentalną kwestią jest konieczność posiadania uprawnień przez osobę wykonującą zabieg, a także prawidłowe przygotowanie przyrządu do użycia - sterylizacja kluczowych elementów, jak również sprawdzenie czy sprzęt nie jest z jakiegoś powodu uszkodzony.

Resuscytatory silikonowe HEADSTAR są produktami wielorazowego użytku, co oznacza, że po poddaniu sterylizacji w autoklawie oraz wymianie jednorazowych elementów - drenu tlenowego oraz worka rezerwuarowego (rezerwuar tlenu jest zbudowany z 2 części: zaworu i wymiennego worka rezerwuarowego), mogą zostać ponownie wykorzystane przez anestezjologów lub służby ratownicze. To, jak wiele razy produkt zostanie ponownie użyty, zostało również ściśle określone w instrukcji. Zdeterminowane jest to jednak przede wszystkim przez stan resuscytatora silikonowego.

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklepy internetowe AZ.pl