Komora do transportu pacjentów w izolacji SAFETYPOD

Komora do transportu pacjentów w izolacji SAFETYPOD

 

 

 

 

Komora do transportu pacjentów w izolacji SAFETYPOD

Komora do transportu pacjentów w izaloacji model SAFETYPOD to urządzenie stosowane przez personel medyczny (ratownictwo medyczne) w celu zabezpieczenia przed chorobami, które roznoszą się przez kontakt.

 

komora do transportu pacjentów zakaźnych SAFETY POD

To, co ją odróżnia od innych komór do transportu pacjentów zakaźnych to przede wszystkim

  • możliwość transportu pacjenta w pozycji półleżącej poprzez unikalne rozwiązanie konstrukcyjne, którym jest giętki panel centralny.
  • możliwość transportu pacjenta z urazem kręgosłupa szyjnego - komora transportowa posiada płaską podstawę, która stanowi sztywne podparcie w czasie transportu chorego.

Podobnie jak oferowane od wielu lat przez naszą firmę komory do transportu pacjentów w izolacji typu BIO-SAFE komora izolacyjna SAFETY POD posiada unikalny zgrzewany zamek, który zapobiega zakażeniom krzyżowym.

 

Opis użytkowy komory do transportu komory osób w izolacji SAFETYPOD

SAFETYPOD należy do grupy urządzeń, które służą do transportu osoby z podejrzeniem choroby zakaźnej w sposób izolowany od otoczenia, personelu medycznego i środka transportu. Z uwagi na kolejne epidemie i pandemie (Ebola, SARS, grypa) oraz rozwój transportu pasażerskiego i turystyki należy się przygotować na to, że ilość transportów osób w izolacji będzie stale rosła i stanie się standardem. Szczególnie, że w sytuacji epidemii/pandemii zwiększonej ochrony wymaga personel ratowniczy i medyczny.

Urządzenie do transportu osób w izolacji SAFETYPOD składa się z komory, która jest w pełni przezroczysta. Korpus komory SAFETYPOD jest wykonany z krystalicznie przejrzystego hermetycznego poliuretanu o grubości 300 mikronów. Oznacza to, że komora nie tylko jest przejrzysta i ogranicza u osoby izolowanej negatywne odruchy związane z zamknięciem. Oznacza także, że ściany komory są hermetyczne na całej powierzchni i nic się przez te ściany nie przedostanie na zewnątrz. Nie mówimy tu o łączeniach - mówimy o całej powierzchni ścian komory.

 

Komora do transportu pacjentów zakaźnych SAFETYPOD

 

Zastosowany zamek suwakowy jest hermetyczny i hermetyczny jest sposób mocowania zamka do ścian komory. Zamek jest zgrzany ze ścianami komory, co oznacza, że komora nie ma mikrootworów po igle.

Szczelność komory SAFETYPOD jest badana w trakcie procesu produkcyjnego. Każda komora przechodzi 5-godzinny test szczelności z wykorzystaniem nadciśnienia.

 

 

Komora do transportu osób w izolacji SAFETYPOD

 

Dostęp do pacjenta możliwy jest poprzez 2 rękawice mocowane do czarnych portów. Są to rękawice z długim mankietem na całą rękę zabezpieczające w pracy ze skażeniami.

Na zdjęciu widoczne również 2 czerwone porty służące do przełożenia przewodów (dreny, kable).

 

Komora do transportu osób w izolacji (z podejrzeniem choroby zakaźnej) jest wyposażona w aparaturę do dostarczania powietrza do wewnątrz komory. Silnik o wydajności pompuje do wnętrza komory 160 l powietrza na minutę, aby izolowany pacjent miał czym oddychać.

W komorze SAFETYPOD stale utrzymywane jest podciśnienie. To znaczy, że ciśnienie w komorze izolującej jest nieco niższe niż ciśnienie zewnętrzne. Jest to dodatkowe zabezpieczenie otoczenia przed drobnoustrojami z wnętrza komory.

 

 

Urządzenie do transportu osb w izloacji SAFETYPOD

 

Urządzenie SAFETYPOD (komora i silnik) są wyposażone w system filtrujący powietrze na wlocie i na wylocie. Filtry filtrują 99,95% cząstek o wielkości 0,3 mikrometra i przepływie 30 l/min. Filtry są widoczne na zdjęciu na krótszych bokach.

W centralnej części komory są widoczne pasy do mocowania pacjenta w czasie transportu.

Dwoma podobnymi pasami komora jest mocowana do dowolnych noszy.

 

CZYSZCZENIE I SKŁADOWANIE

Dezynfekcja i czyszczenie z użyciem konwencjonalnych produktów ANIOS/SURFANIOS i innych wirusobójczych/bakteriobójczych dezynfekujących detergentów według spektrum patogenów, które należy wyeliminować.

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklepy internetowe AZ.pl