Zamówienia z urzędów

Szanowni Państwo,

W związku z inflacją i wojną na Ukrainie jesteśmy zmuszeni odstąpić od zwyczaju wystawiania ofert.

Prosimy w miarę możliwości kupować na sklepie.

W ostatnim czasie mamy 30% wzrost cen na materiały opatrunkowe, 30% wzrost cen transportu i wydłużony czas realizacji zamówień przez producentów z kilku dni do 4 - 7 tygodni.

Są też problemy z dostępnością tych produktów, które oferowaliśmy zawsze i musimy poszukiwać innych, co nie jest proste.

Drogi jest również import, między innymi w związku z polskim przepisem, który nakazuje wliczyć koszt dostawy do kosztu towaru i dopiero ta suma daje razem cenę nabycia towaru w imporcie - także w dostawie wewnątrzwspólnotowej.

Zupełnie osobną sprawą są wyroby medyczne dopuszczone do obrotu na rynku polskim. Najprościej mówiąc wszelkie opatrunki i generalnie wszystko, co ma kontakt z pacjentem w sensie leczenia powinno mieć zgłoszenie do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Towary importowane spoza Unii Europejskiej muszą mieć nie tylko deklarację zgodności, ale także przedstawiciela odpowiedzialnego za produkt na rynku Unii Europejskiej (EU REP).

Informuję o tym, bo jest wiele tanich ofert, a część my także dostajemy mailem. Wtedy prosimy o przesłanie dokumentu zgłoszenia do Urzędu Rejestracji i kontakt się urywa. Pojawia się wiele firm i osób prywatnych, które nie znają przepisów obowiązujących w Polsce w zakresie wprowadzenia do obrotu wyrobów medycznych, natomiast odpowiedziały na jakiś mail spoza Europy (bo takie maile z atrakcyjną ofertą zaimportowania towaru przychodzą także do nas) i towar sprowadziły.

Proszę to wszystko mieć na uwadze i nie kupować "okazji" w firmach, które jeszcze wczoraj sprzedawały grabie, a dziś zaimportowały opatrunki.

Zamówienia  oraz zapytania prosimy kierować mailem na adres:

skorska.bhp@gmail.com

Zamówienie powinno zawierać dane do wystawienia faktury, to jest dane płatnika oraz odbiorcy, jeśli są takie wymagania.

Zamówienia do Urzędów płatne są przedpłatą lub za pobraniem, ponieważ od pewnego czasu faktury nie są wyjmowane z paczek i nie są opłacane na czas.

Zamówienie zostanie dostarczone przez firmę kurierską i dlatego powinno zawierać dane osoby do kontaktu dla kuriera, e-mail i telefon.

 

 

 

 

 

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl